Ota meihin yhteyttä | Contact us

Löydät tästä sivusta Monihelin henkilökunnan yhteystiedot sekä eri lomakkeita, jos haluat liittyä uutiskirjelistallemme tai hakea jäsenjärjestöksi, vapaaehtoiseksi, harjoittelijaksi tai työkokeilijaksi Moniheliin. Voit myös lähettää meille viestejä yhteydenottolomakkeella tai keskustella meidän kanssa chatissa (sivun oikeassa alakulmassa), jos näkyy Online | Paikalla.

You can find from this page contact information for the Moniheli staff, join our newsletter or apply as a member association, volunteer, intern or work try-out. You can also contact us by filling a form or ask us questions through our chat (bottom right of our pages) whenever we are Online| Paikalla.

Uutiskirje | Newsletter

Haluatko saada sähköpostitse verkoston uutisia n. kerran kuukaudessa sekä kutsuja Monihelin järjestämiin tilaisuuksiin? Liity uutiskirjelistallemme!

Would you like to receive news from our network once a month as well as invitations to Moniheli's events? Join our newsletter!

Osoite | Address

Hermannin rantatie 12 B, 4 krs.
00580 Helsinki

Metro: Kalasatama
Bussi | Bus: Linja 55 | Line 55 (Agroksenkuja)

Aukioloajat | Office hours

HUOM! Koronavirustilanteen takia toimisto on toistaiseksi kiinni, mutta työntekijät ovat tavoitettavissa alla olevista yhteystiedoista.
Please note! Due to the coronavirus situation the office is closed for the time being, but employees are available at the contact information below.

Henkilökunta | Staff

Löydä alta sopiva yhteyshenkilö. Jos haluat tavata meitä, ota ensin yhteyttä varmistaksesi, että olemme paikalla ja käytettävissä!

HUOM! Jos sinulla on tapahtumailmoitus tai muu asia, jota haluat meidän mainostavan verkostollemme, lähetä sen osoitteeseen viestinta@moniheli.fi. Mainitse viestissä, kenelle haluat ensisijaisesti mainostaa sen (jäsenjärjestöillemme, laajemmalle verkostollemme).


Find out below the right person to talk to. If you would like to visit us at our office, please contact us in advance to make sure we are available and reserve a time!

Please note! If you would like us to advertise your event or another useful information to our network, please send it to viestinta@moniheli.fi. Indicate in the message to whom you would like the event advertised (only our members, our whole network)


Hallinto ja perustoiminnot | Administration and core functions

Abdirahim Hussein

Toiminnanjohtaja
Executive Director

+358 (0)45 899 2522 
abdirahim.hussein@moniheli.fi

Suomi, English, Af Soomaali

Julie Breton

Järjestöpäällikkö
Association Manager

+358 (0)44 717 0225 
toimisto@moniheli.fi

Suomi, English, Français

Amaal Abdulle

Järjestöassistentti, Jäsenpalvelut
Association Assistant, Member Services

amaal.abdulle@moniheli.fi

English, Af Soomaali, عربي (Arabia), Suomi

Anni Huovinen

Järjestösihteeri / Ympäristöalan harjoittelija Association Secretary / Environmental Intern

+358 (0)50 552 1800          anni.huovinen@moniheli.fi

Suomi, English

Luam Michael

Harjoittelija
Intern

 +358 (0)45 184 6234
luam.michael@moniheli.fi

Suomi, English

Lila Cormier

Harjoittelija
Intern

lila.cormier@moniheli.fi

Suomi, Français, English, Español, 中文


Viestintä | Communications

Nora Luoma

Viestintäasiantuntija
Communications Specialist

+358 (0)50 438 5568 
nora.luoma@moniheli.fi

Suomi, English, Français, Svenska


Katto-toiminta | Katto program

Veera Vilkama

Päällikkö
Manager

+358 (0)50 309 3961
veera.vilkama@moniheli.fi

Suomi, English, Español

Bisher Sawan

Asiakastyön koordinaattori
Casework coordinator

+358 (0)50 309 3925 
bisher.sawan@moniheli.fi

Suomi, English, عربي (Arabia)


Terkku-hanke | Terkku project

Lauren Stevens

Projektikoordinaattori
Project Coordinator

+358 (0)50 544 1122 
lauren.stevens@moniheli.fi

English, Suomi

Sonja Verkasalo

Harjoittelija
Intern

+358 (0)50 544 1122 
sonja.verkasalo@moniheli.fi

Suomi, English


OmaPolku-hanke | OmaPolku project

Sara Herrala

Projektipäällikkö
Project manager

+358 (0)50 543 4575
sara.herrala@moniheli.fi

Suomi, English

Arim Lee

Projektikoordinaattori
Project coordinator

+358 (0)50 543 5456
arim.lee@moniheli.fi

Suomi, English, 한국어 (Korean) 


DigiUp-hanke | DigiUp project

Artem Kuosti

Projektipäällikkö
Project Manager

+358 (0)50 551 1824
artem.kuosti@moniheli.fi

Suomi, English, Russian

Yuri Kitaba

Projektikoordinaattori
Project Coordinator

+358 (0)50 551 1821
yuri.kitaba@moniheli.fi

Suomi, English, 日本語 (Japanese)

Moniheli somessa | Moniheli in social media

Facebook
Twitter
Instagram