Hallitus | Board

Top row from left to right:  Josephine Atanga (3. vice member)  Majid Hakki (1. vice member, Emmaculate Tamankag, Fatima Usman, Ilari Rantakari, Mohammed Laraki, Mikko Törnqvist (2. vice member) 
Bottom row from left to right: Sanal Edamaruku, Heidi Alander, Abdirahim Hussein, Dora Puhakka, Anna Lenkewitz-Salminen.

 

Hallituksen puheenjohtaja | Chairperson 2019

Abdirahim Hussein (Berde ry ja Tieto on valtaa ry),

 

Hallituksen jäsenet | Board members 2019

Ilari Rantakari (Fokus ry),

Dora Puhakka (Think Africa ry),

Emmaculate Tamankag (Heed ry),

Fatima Usman (AFAES ry),

Mohammed Laraki (Suomi-Marokko ystävyys- ja kumppanuusyhdistys ry),

 Sanal Edamaruku (Familia ry),

Heidi Alander (Suomi uutena kotimaana ry),

Anna Lenkewitz-Salminen (Nicehearts ry)

Majid Hakki (Suomen kurdien setlementti ja Kehityksen seura RASANEWE ry, 1. varajäsen),

Mikko Törnqvist (Suomen kiinalaisten allianssi ry, 2. varajäsen)

Josephine Atanga (Women Designed for Success ry, 3. varajäsen),

Svetlana Tchistiakova (Suomen venäjänkielisten keskusjärjestö ry, 3. varajäsen)

Vasemmasta oikealle / L-R: Mania Alkhatib (Suomi-Syyria Ystävyysseura ry), Ilari Rantakari (Fokus ry), Svetlana Tchistiakova (Suomen Venäjänkielisten kekus ry), Mohammed Laraki (Suomi-Marokko Ystävyys- ja Kumppanuusyhdistys), Abdirahim Hussein (Berde ry, puheenjohtaja), Tilton John George (Finland-Malayalee ry, erosi/resigned 8.2018), Meg Sakilayan-Latvala (Nicehearts ry), Richmond Ghansah (AFAES ry), Elli Koskivirta (Familia ry), Heidi Alander (Suomi uutena kotimaana ry).

 

Hallituksen puheenjohtaja | Chairperson 2018

Abdirahim Hussein, Berde ry

 

Hallituksen jäsenet | Board members 2018

Meg Sakilayan-Latvala, Nicehearts ry

Ilari Rantakari, FOKUS ry

Richmond Ghansah, AFAES

Svetlana Tchistiakova, Suomen Venäjänkielisten keskusjärjestö ry

Mania Al-Khatib, Suomi-Syyria ystävyysseura

Mohammed Laraki, Suomi-Marokko ystävyys- ja kumppanuusyhdistys ry 

Heidi Alander, Suomi Uutena Kotimaana ry

Elli Koskivirta, Familia ry (varajäsen/deputy 2018)

Edwin Ndaki, Suomi-Tansania seura (varajäsen/deputy 2018)

Mikko Törnqvist, Suomen Kiinalaisten Allianssi SKA ry (varajäsen/deputy 2018)

Sissi Xu, The Chinese association of Science and Technology in Finland (varajäsen/deputy 2018)